آموزش فتوشاپعمومیمطالب آموزشی

چگونه یک عکس سیاه و سفید را با فتوشاپ رنگی کنیم

۰

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!

منبع: hongkiat و ترجمه: 1asgari.ir

بی شک همه ما عکسهای سیاه و سفیدی داریم که یاد آور خاطرات روزهای شیرین ما هستند ولی این عکسها رنگها را به خاطر نمی آورند، شما هم در این فکرید که چگونه میتوان این عکسها را رنگی کرد.
امروز آموزشی را برایتان ماده کرده ام که در آن یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از نرم افزار فتوشاپ عکسهای سیاه و سفیدتان را رنگی کنید و جانی تازه به آنها ببخشید.

من برای این آموزش از این تصویر استفاده کردم. شما می توانید از هر تصویر دیگری استفاده کنید. اما من به شما پیشنهاد می کنم برای بار اول از همین تصویر استفاده کنید.

مرحله‌ی یک:
اگر به تصویر نگاه کنید می بینید که روی آن پر از خطوط و تکه های سفید است(تصویر اصلی را با تصویر زیر مقایسه کنید تا بفهمید منظورم چیست). ابتدا باید آن ها را از بین ببریم. برای این کار ابزار clone stamp را انتخاب و کلید alt را از روی کیبورد نگه می داریم. روی نقاط سالم کنار آن تکه های سفید کلیک کرده و سپس کلید alt را رها می کنیم و روی تکه های سفید کلیک می کنیم. با این کار یک کپی از نقاط کنار این تکه های سفید می گیریم و روی این تکه ها می اندازیم.

به همین شکل تمام قسمت هایی از عکس که مشکل دارند را از بین می بریم. پس از اینکه این کار را انجام دادید ، تصویر شما باید چیزی شبیه به تصویر زیر شده باشد:

زمانی که روی یک تصویر پرتره‌ی(تصویری از صورت یک شخص) سیاه و سفید کار می کنید ، از ابزار clone stamp برای از بین بردن اشکالات تصویر و همچنین جوش ، خال و زخم های صورت استفاده می کنیم.مرحله دو:
حالا کار رنگ آمیزی را شروع می کنیم. در ادامه‌ی کار شما باید تک تک اشیاء تصویر را انتخاب و سپس با هر رنگی که دوست دارید ، رنگ کنید. بعنوان نمونه رنگ آمیزی کلاهی که کنار در آویزان است را با هم دنبال می کنیم و سپس باقی اشیاء را به همین منوال رنگی می کنیم. ابتدا باید کلاه را انتخاب کنید. من برای این کار از ابزار Magnetic Lasso استفاده کردم.شما می توانید این کار را با هر کدام از ابزارهایی که با آن راحت تر هستید انجام دهید.  اگر با نحوه‌ی انتخاب اشیاء مشکل دارید ، می توانید از این مقاله کمک بگیرید.

پس از اینکه کلاه را انتخاب کردیم. نوبت رنگ آمیزی آن می رسد. برای اینکار از منوی image ، زیر منوی adjustments و گزینه‌ی Hue/Saturation را انتخاب کنید. تیک گزینه‌ی Colorize و Preview را بزنید. حالا مقادیر Hue ، Saturation و Lightness را به دلخواهتان تغییر دهید تا به رنگ مورد نظرتان برسید. من از مقادیر بالا استفاده کردم. پس از اینکه به رنگ دلخواهتان رسیدید ، روی گزینه‌ی ok کلیک کنید. خب ما کلاه را رنگی کردیم. پس از این همین مراحل برای اشیاء دیگر تکرار می شود که نیازی به نوشتن نیست و فقط عکس های آن را می گذارم.

مرحله‌ی سوم:
خیلی خب. تصویر شما آماده شد. حالا نوبت می رسد به اینکه کمی تصویر را طبیعی تر کنیم. رنگ ها را اصلاح کنیم. سایه‌ی کت و کلاه که از بین رفته اند را ایجاد کنیم و کناره‌ی آن دو را کمی روشن تر کنیم. برای اصلاح رنگ عکس به منوی image ، زیر منوی adjustments بروید و گزینه‌ی Curves را انتخاب کنید. روی منحنی کلیک کنید و آن را به حرکت در آورید تا به ترکیب مورد نظرتان برسید. من از این تنظیمات استفاده کردم:

http://1asgari.ir/wp-content/uploads/Inital-image.jpg

برای اینکه کناره های کت و کلاه را روشن تر کنید ، بطوریکه به نظر برسد نور به آنجا تابیده و سایه در پشت آنها ایجاد شده ، ابزار Dodge را انتخاب کنید. سپس exposure آن را روی ۱۰۰ بگذارید. یک قلموی نرم انتخاب کنید(برای اینکار hardness قلمو را روی صفر قرار دهید) و روی کنار کت و کلاه بکشید. وقتی به روشنایی دلخواهتان رسیدید ، ابزار Brush و یک قلموی نرم را انتخاب کنید. سپس رنگ را روی مشکی تنظیم کنید و opacity قلم را کاهش دهید و پشت کت و کلاه را سیاه کنید.


پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا