تازه هاعمومیمعرفی دوربین و متعلقات

۱۶ هدیه فوق‌العاده برای همه عکاسان حرفه‌ای و آماتور

یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید
یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید

 

تا حالا به این فکر کرده اید اگر شما بخواهید به این عزیزان عکاستان هدیه بدهید چه کار می‌کنید؟ اکثر ما توانایی خرید لوازم گرانقیمت عکاسی را نداریم. فقط با فکر کردن به آنها اعصاب خودمان را خرد می‌کنیم.در این مطلب به معرفی هدایایی می پردازیم که افرادی خلاق آنها را با ظرافت و قیمتی مناسب برای ما آماده کرده اند. این شما و این هم ۱۶ هدیه بسیار دوست داشتنی با موضوع عکاسی که می توانید به کسانی که عکاسی را دوست دارند و شما هم آنها را دوست دارید بدهید و آنها را سوپرایز کنید.

لنزهای واید – تله – ماکرو و فیش آی برای تلفنهای همراه
من دوست عزیزی دارم که دوربین عکاسی ندارد اما همواره به وسیله گوشی تلفن همراهش عکاسی می‌کند و عکسهای خوبی هم می‌گیرد انصافا. چه هدیه‌ای می‌تواند به این دوست با استعدادم کمک کند؟ لنزهای باورنکردنی و متنوعی که از آیفون او ( گوشی موبایل تولیدی اپل ) یک غول بی‌شاخ‌ و دم می‌سازد!
لنزهایی که برای گوشیهای موبایل ساخته می‌شود مسلما با لنزهای قدرتمند و البته گرانقیمت دوربینهای اس ال آر قابل قیاس نیست و در مقابل آنها به اسباب بازی شبیه است اما در جای خود می‌تواند بسیار بسیار کارآمد باشد.

قیمت : ۲۰ تا ۴۹ دلار


دستبندهای لنزی

دستبند مخصوصا آنهایی که از جنس خاصی که بافته می‌شود این روزها بسیار میان جوانان کاربرد پیدا کرده‌اند است. اکثرا برای زیبایی استفاده می‌شوند. اما در میان این دستبندها هستند آنهایی که برای نشان دادن چیزی استفاده می‌شوند. مثلا علاقه دو نفر به همدیگر
دستبندهای لنزی برای نشان دادن علاقه به عکاسی می‌توانند فوق‌العاده باشند. این دستبندهای فوق‌العاده شیک می‌تواند هر عکاسی وسوسه‌انگیز باشند. شخصا خیلی دوست دارم یکی از آنها را دست راستم داشته باشم. مخصوصا وقت‌هایی که ساعت سنگینم روی دست چپم جا خوش کرده است. به نظر شما باکلاس نیستند؟

قیمت : ۱۰ دلار


بند دوربینهایی با تصاویر متنوع
بند دوربینها را دیده‌اید؟ معمولا در ایران بندهای خود شرکتهای سازنده که در جعبه موجود است نشانه‌ای از باکلاسی دوربین محسوب می‌شود! افراد بسیار زیادی را دیده‌ام که فکر می‌کنند دوربینهای خفن از این بندها دارند فقط! برای همین برای کسانی که دوربین‌های DSLR دارند بعید است بخواهند بند دوربینشان را عوض کنند.

اما اگر شما خانم خوش سلیقه‌ای هستید که از بند دوربین‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید بند دوربین معمولی‌تان مانند دوربین‌های حرفه‌ای باشد بندهایی مثل بند بالا را شدیدا توصیه می‌کند.

قیمت : ۲۰ تا ۴۵ دلار


ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون
این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

و اما یکی از جذاب ترین هدیه ها برای آنهایی که عاشق عکاسی و دوربین هستند این دوربین است.این دوربین حرفه ای که تنها یک ششم سایز دوربین واقعی هست با دقت بسیار بالایی از روی عمو زاده خود با سایز واقعی ساخته شده که ظرافت به کار رفته در آن شما را مجذوب خود میکند.

این دوربین زیبای SLR به همراه سه لنز قابل تعویض ارائه می شود . اگه شما هم از آن خوشتان آمد می توانی باقیمت استثنایی آن را تهیه کنید و به کلکسیون خود اضافه کنید و یا اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فکر می‌کنم شما هم در دور و برتان پی یک عکاس می‌گردید که با این هدیه‌ها خوشحالش کنید بس که جذاب هستند. شاید هم چندتایی را برای خودتان پسندیده‌اید. اگر این طور است خیلی خوشحالم.
اما اگر هدایای بهتری سراغ دارید، خوشحال می‌شوم که به ما هم بگویید. شاید خواستیم برای خود شما بخریم

 

یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید
یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید

تا حالا به این فکر کرده اید اگر شما بخواهید به این عزیزان عکاستان هدیه بدهید چه کار می‌کنید؟ اکثر ما توانایی خرید لوازم گرانقیمت عکاسی را نداریم. فقط با فکر کردن به آنها اعصاب خودمان را خرد می‌کنیم.در این مطلب به معرفی هدایایی می پردازیم که افرادی خلاق آنها را با ظرافت و قیمتی مناسب برای ما آماده کرده اند. این شما و این هم ۱۶ هدیه بسیار دوست داشتنی با موضوع عکاسی که می توانید به کسانی که عکاسی را دوست دارند و شما هم آنها را دوست دارید بدهید و آنها را سوپرایز کنید.

لنزهای واید – تله – ماکرو و فیش آی برای تلفنهای همراه
من دوست عزیزی دارم که دوربین عکاسی ندارد اما همواره به وسیله گوشی تلفن همراهش عکاسی می‌کند و عکسهای خوبی هم می‌گیرد انصافا. چه هدیه‌ای می‌تواند به این دوست با استعدادم کمک کند؟ لنزهای باورنکردنی و متنوعی که از آیفون او ( گوشی موبایل تولیدی اپل ) یک غول بی‌شاخ‌ و دم می‌سازد!
لنزهایی که برای گوشیهای موبایل ساخته می‌شود مسلما با لنزهای قدرتمند و البته گرانقیمت دوربینهای اس ال آر قابل قیاس نیست و در مقابل آنها به اسباب بازی شبیه است اما در جای خود می‌تواند بسیار بسیار کارآمد باشد.

قیمت : ۲۰ تا ۴۹ دلار


دستبندهای لنزی

دستبند مخصوصا آنهایی که از جنس خاصی که بافته می‌شود این روزها بسیار میان جوانان کاربرد پیدا کرده‌اند است. اکثرا برای زیبایی استفاده می‌شوند. اما در میان این دستبندها هستند آنهایی که برای نشان دادن چیزی استفاده می‌شوند. مثلا علاقه دو نفر به همدیگر
دستبندهای لنزی برای نشان دادن علاقه به عکاسی می‌توانند فوق‌العاده باشند. این دستبندهای فوق‌العاده شیک می‌تواند هر عکاسی وسوسه‌انگیز باشند. شخصا خیلی دوست دارم یکی از آنها را دست راستم داشته باشم. مخصوصا وقت‌هایی که ساعت سنگینم روی دست چپم جا خوش کرده است. به نظر شما باکلاس نیستند؟

قیمت : ۱۰ دلار


بند دوربینهایی با تصاویر متنوع
بند دوربینها را دیده‌اید؟ معمولا در ایران بندهای خود شرکتهای سازنده که در جعبه موجود است نشانه‌ای از باکلاسی دوربین محسوب می‌شود! افراد بسیار زیادی را دیده‌ام که فکر می‌کنند دوربینهای خفن از این بندها دارند فقط! برای همین برای کسانی که دوربین‌های DSLR دارند بعید است بخواهند بند دوربینشان را عوض کنند.

اما اگر شما خانم خوش سلیقه‌ای هستید که از بند دوربین‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید بند دوربین معمولی‌تان مانند دوربین‌های حرفه‌ای باشد بندهایی مثل بند بالا را شدیدا توصیه می‌کند.

قیمت : ۲۰ تا ۴۵ دلار


ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون
این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

و اما یکی از جذاب ترین هدیه ها برای آنهایی که عاشق عکاسی و دوربین هستند این دوربین است.این دوربین حرفه ای که تنها یک ششم سایز دوربین واقعی هست با دقت بسیار بالایی از روی عمو زاده خود با سایز واقعی ساخته شده که ظرافت به کار رفته در آن شما را مجذوب خود میکند.

این دوربین زیبای SLR به همراه سه لنز قابل تعویض ارائه می شود . اگه شما هم از آن خوشتان آمد می توانی باقیمت استثنایی آن را تهیه کنید و به کلکسیون خود اضافه کنید و یا اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فکر می‌کنم شما هم در دور و برتان پی یک عکاس می‌گردید که با این هدیه‌ها خوشحالش کنید بس که جذاب هستند. شاید هم چندتایی را برای خودتان پسندیده‌اید. اگر این طور است خیلی خوشحالم.
اما اگر هدایای بهتری سراغ دارید، خوشحال می‌شوم که به ما هم بگویید. شاید خواستیم برای خود شما بخریم

 

یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید
یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید

تا حالا به این فکر کرده اید اگر شما بخواهید به این عزیزان عکاستان هدیه بدهید چه کار می‌کنید؟ اکثر ما توانایی خرید لوازم گرانقیمت عکاسی را نداریم. فقط با فکر کردن به آنها اعصاب خودمان را خرد می‌کنیم.در این مطلب به دنیای افراد خلاق پا می‌گذاریم و می‌بینیم آنها برای کسانی چون ما که در جستجوی یک چیز جالب و با قیمت مناسب هستیم چه چیزهایی دارند. این شما و این هم ۱۶ هدیه بسیار دوست داشتنی با موضوع عکاسی که می توانید به کسانی که عکاسی را دوست دارند و شما هم آنها را دوست دارید بدهید و آنها را سوپرایز کنید.

لنزهای واید – تله – ماکرو و فیش آی برای تلفنهای همراه
من دوست عزیزی دارم که دوربین عکاسی ندارد اما همواره به وسیله گوشی تلفن همراهش عکاسی می‌کند و عکسهای خوبی هم می‌گیرد انصافا. چه هدیه‌ای می‌تواند به این دوست با استعدادم کمک کند؟ لنزهای باورنکردنی و متنوعی که از آیفون او ( گوشی موبایل تولیدی اپل ) یک غول بی‌شاخ‌ و دم می‌سازد!
لنزهایی که برای گوشیهای موبایل ساخته می‌شود مسلما با لنزهای قدرتمند و البته گرانقیمت دوربینهای اس ال آر قابل قیاس نیست و در مقابل آنها به اسباب بازی شبیه است اما در جای خود می‌تواند بسیار بسیار کارآمد باشد.

قیمت : ۲۰ تا ۴۹ دلار


دستبندهای لنزی

دستبند مخصوصا آنهایی که از جنس خاصی که بافته می‌شود این روزها بسیار میان جوانان کاربرد پیدا کرده‌اند است. اکثرا برای زیبایی استفاده می‌شوند. اما در میان این دستبندها هستند آنهایی که برای نشان دادن چیزی استفاده می‌شوند. مثلا علاقه دو نفر به همدیگر
دستبندهای لنزی برای نشان دادن علاقه به عکاسی می‌توانند فوق‌العاده باشند. این دستبندهای فوق‌العاده شیک می‌تواند هر عکاسی وسوسه‌انگیز باشند. شخصا خیلی دوست دارم یکی از آنها را دست راستم داشته باشم. مخصوصا وقت‌هایی که ساعت سنگینم روی دست چپم جا خوش کرده است. به نظر شما باکلاس نیستند؟

قیمت : ۱۰ دلار


بند دوربینهایی با تصاویر متنوع
بند دوربینها را دیده‌اید؟ معمولا در ایران بندهای خود شرکتهای سازنده که در جعبه موجود است نشانه‌ای از باکلاسی دوربین محسوب می‌شود! افراد بسیار زیادی را دیده‌ام که فکر می‌کنند دوربینهای خفن از این بندها دارند فقط! برای همین برای کسانی که دوربین‌های DSLR دارند بعید است بخواهند بند دوربینشان را عوض کنند.

اما اگر شما خانم خوش سلیقه‌ای هستید که از بند دوربین‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید بند دوربین معمولی‌تان مانند دوربین‌های حرفه‌ای باشد بندهایی مثل بند بالا را شدیدا توصیه می‌کند.

قیمت : ۲۰ تا ۴۵ دلار


ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون
این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

و اما یکی از جذاب ترین هدیه ها برای آنهایی که عاشق عکاسی و دوربین هستند این دوربین است.این دوربین حرفه ای که تنها یک ششم سایز دوربین واقعی هست با دقت بسیار بالایی از روی عمو زاده خود با سایز واقعی ساخته شده که ظرافت به کار رفته در آن شما را مجذوب خود میکند.

این دوربین زیبای SLR به همراه سه لنز قابل تعویض ارائه می شود . اگه شما هم از آن خوشتان آمد می توانی باقیمت استثنایی آن را تهیه کنید و به کلکسیون خود اضافه کنید و یا اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فکر می‌کنم شما هم در دور و برتان پی یک عکاس می‌گردید که با این هدیه‌ها خوشحالش کنید بس که جذاب هستند. شاید هم چندتایی را برای خودتان پسندیده‌اید. اگر این طور است خیلی خوشحالم.
اما اگر هدایای بهتری سراغ دارید، خوشحال می‌شوم که به ما هم بگویید. شاید خواستیم برای خود شما بخریم

 

یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید
یک هدیه زیبا برای آنان که دوستشان دارید

حالا اگر شما بخواهید به این عزیزان عکاستان هدیه بدهید چه کار می‌کنید؟ اگر نمی‌خواهید برای من بخرید، خواهش می‌کنم لنزهای چند میلیون تومانی را فراموش کنید! اکثر ما توانایی خرید لوازم گرانقیمت عکاسی را نداریم. فقط با فکر کردن به آنها اعصاب خودمان را خرد می‌کنیم.
در این مطلب به دنیای افراد خلاق پا می‌گذاریم و می‌بینیم آنها برای کسانی چون ما که در جستجوی یک چیز جالب و با قیمت مناسب هستیم چه چیزهایی دارند. این شما و این هم ۱۶ هدیه بسیار دوست داشتنی برای دوست داشتنی‌های زندگی شما


لنزهای واید – تله – ماکرو و فیش آی برای تلفنهای همراه
من دوست عزیزی دارم که دوربین عکاسی ندارد اما همواره به وسیله گوشی تلفن همراهش عکاسی می‌کند و عکسهای خوبی هم می‌گیرد انصافا. چه هدیه‌ای می‌تواند به این دوست با استعدادم کمک کند؟ لنزهای باورنکردنی و متنوعی که از آیفون او ( گوشی موبایل تولیدی اپل ) یک غول بی‌شاخ‌ و دم می‌سازد!
لنزهایی که برای گوشیهای موبایل ساخته می‌شود مسلما با لنزهای قدرتمند و البته گرانقیمت دوربینهای اس ال آر قابل قیاس نیست و در مقابل آنها به اسباب بازی شبیه است اما در جای خود می‌تواند بسیار بسیار کارآمد باشد.

قیمت : ۲۰ تا ۴۹ دلار


دستبندهای لنزی

دستبند مخصوصا آنهایی که از جنس خاصی که بافته می‌شود این روزها بسیار میان جوانان کاربرد پیدا کرده‌اند است. اکثرا برای زیبایی استفاده می‌شوند. اما در میان این دستبندها هستند آنهایی که برای نشان دادن چیزی استفاده می‌شوند. مثلا علاقه دو نفر به همدیگر
دستبندهای لنزی برای نشان دادن علاقه به عکاسی می‌توانند فوق‌العاده باشند. این دستبندهای فوق‌العاده شیک می‌تواند هر عکاسی وسوسه‌انگیز باشند. شخصا خیلی دوست دارم یکی از آنها را دست راستم داشته باشم. مخصوصا وقت‌هایی که ساعت سنگینم روی دست چپم جا خوش کرده است. به نظر شما باکلاس نیستند؟

قیمت : ۱۰ دلار


بند دوربینهایی با تصاویر متنوع
بند دوربینها را دیده‌اید؟ معمولا در ایران بندهای خود شرکتهای سازنده که در جعبه موجود است نشانه‌ای از باکلاسی دوربین محسوب می‌شود! افراد بسیار زیادی را دیده‌ام که فکر می‌کنند دوربینهای خفن از این بندها دارند فقط! برای همین برای کسانی که دوربین‌های DSLR دارند بعید است بخواهند بند دوربینشان را عوض کنند.

اما اگر شما خانم خوش سلیقه‌ای هستید که از بند دوربین‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید بند دوربین معمولی‌تان مانند دوربین‌های حرفه‌ای باشد بندهایی مثل بند بالا را شدیدا توصیه می‌کند.

قیمت : ۲۰ تا ۴۵ دلار


ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون
این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

و اما یکی از جذاب ترین هدیه ها برای آنهایی که عاشق عکاسی و دوربین هستند این دوربین است.این دوربین حرفه ای که تنها یک ششم سایز دوربین واقعی هست با دقت بسیار بالایی از روی عمو زاده خود با سایز واقعی ساخته شده که ظرافت به کار رفته در آن شما را مجذوب خود میکند.

این دوربین زیبای SLR به همراه سه لنز قابل تعویض ارائه می شود . اگه شما هم از آن خوشتان آمد می توانی باقیمت استثنایی آن را تهیه کنید و به کلکسیون خود اضافه کنید و یا اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فکر می‌کنم شما هم در دور و برتان پی یک عکاس می‌گردید که با این هدیه‌ها خوشحالش کنید بس که جذاب هستند. شاید هم چندتایی را برای خودتان پسندیده‌اید. اگر این طور است خیلی خوشحالم.
اما اگر هدایای بهتری سراغ دارید، خوشحال می‌شوم که به ما هم بگویید. شاید خواستیم برای خود شما بخریم

در این دوره و زمانه ما ترجیح می‌دهیم گفتنی‌هایمان را به وسیله دوربین و لنزهایمان تعریف کنیم تا این که بخواهیم آنها را در آغوش کلمات بگیریم. هیچ چیز نمی‌تواند زیبایی یک لحظه لبخند نوزاد کوچک‌مان را آنطور که دل ما را می‌لرزاند توصیف کند. آخرین امید ما شاید به دستان دوربینهای دیجیتال حرفه‌ای – DSLR – باشد. دوربینهایی که این روزها می‌توانید آن را دست دوستانتان که عکاسان آماتور یا پرسابقه‌ای هستند ببینید.

حالا اگر شما بخواهید به این عزیزان عکاستان هدیه بدهید چه کار می‌کنید؟ اگر نمی‌خواهید برای من بخرید، خواهش می‌کنم لنزهای چند میلیون تومانی را فراموش کنید! اکثر ما توانایی خرید لوازم گرانقیمت عکاسی را نداریم. فقط با فکر کردن به آنها اعصاب خودمان را خرد می‌کنیم.
در این مطلب به دنیای افراد خلاق پا می‌گذاریم و می‌بینیم آنها برای کسانی چون ما که در جستجوی یک چیز جالب و با قیمت مناسب هستیم چه چیزهایی دارند. این شما و این هم ۱۶ هدیه بسیار دوست داشتنی برای دوست داشتنی‌های زندگی شما


لنزهای واید – تله – ماکرو و فیش آی برای تلفنهای همراه
من دوست عزیزی دارم که دوربین عکاسی ندارد اما همواره به وسیله گوشی تلفن همراهش عکاسی می‌کند و عکسهای خوبی هم می‌گیرد انصافا. چه هدیه‌ای می‌تواند به این دوست با استعدادم کمک کند؟ لنزهای باورنکردنی و متنوعی که از آیفون او ( گوشی موبایل تولیدی اپل ) یک غول بی‌شاخ‌ و دم می‌سازد!
لنزهایی که برای گوشیهای موبایل ساخته می‌شود مسلما با لنزهای قدرتمند و البته گرانقیمت دوربینهای اس ال آر قابل قیاس نیست و در مقابل آنها به اسباب بازی شبیه است اما در جای خود می‌تواند بسیار بسیار کارآمد باشد.

قیمت : ۲۰ تا ۴۹ دلار


دستبندهای لنزی

دستبند مخصوصا آنهایی که از جنس خاصی که بافته می‌شود این روزها بسیار میان جوانان کاربرد پیدا کرده‌اند است. اکثرا برای زیبایی استفاده می‌شوند. اما در میان این دستبندها هستند آنهایی که برای نشان دادن چیزی استفاده می‌شوند. مثلا علاقه دو نفر به همدیگر
دستبندهای لنزی برای نشان دادن علاقه به عکاسی می‌توانند فوق‌العاده باشند. این دستبندهای فوق‌العاده شیک می‌تواند هر عکاسی وسوسه‌انگیز باشند. شخصا خیلی دوست دارم یکی از آنها را دست راستم داشته باشم. مخصوصا وقت‌هایی که ساعت سنگینم روی دست چپم جا خوش کرده است. به نظر شما باکلاس نیستند؟

قیمت : ۱۰ دلار


بند دوربینهایی با تصاویر متنوع
بند دوربینها را دیده‌اید؟ معمولا در ایران بندهای خود شرکتهای سازنده که در جعبه موجود است نشانه‌ای از باکلاسی دوربین محسوب می‌شود! افراد بسیار زیادی را دیده‌ام که فکر می‌کنند دوربینهای خفن از این بندها دارند فقط! برای همین برای کسانی که دوربین‌های DSLR دارند بعید است بخواهند بند دوربینشان را عوض کنند.

اما اگر شما خانم خوش سلیقه‌ای هستید که از بند دوربین‌تان خسته شده‌اید یا می‌خواهید بند دوربین معمولی‌تان مانند دوربین‌های حرفه‌ای باشد بندهایی مثل بند بالا را شدیدا توصیه می‌کند.

قیمت : ۲۰ تا ۴۵ دلار


ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون
این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

%ماگی به شکل لنزهای کنون و نیکون

این یکی را برای من بخرید لطفا. درست است که من در عکاسی استعداد ندارم اما مسلما دل که دارم!! مسلما برای هر کسی که مثل من به صورت آماتور با دوربینهای حرفه‌ای کنون ( یا نیکون ) عکاسی می‌کند داشتن یک لنز سری ال یا دیگر لنزهای گرانقیمت این شرکتها بسیار خوشحال کننده است. اما اگر شما بودجه کافی برای خرید یک لنز مناسب برای عزیز عکاستان را ندارید توصیه می‌کنم یک ماگ ( لیوان شخصی ) بسیار بسیار جذاب و شیک برای ایشان بخرید. مسلما گیکهای عکاسی از این که شما دوستشان داشته باشید خوشحال خواهند بود.

قیمت : ۲۴ تا ۳۰ دلار


آلبوم دیجیتال
من هزاران عکس دارم اما چندتا از آنها را چاپ کردم؟ خیلی کم. البته من به خاطر این قضیه چندان خوشحال نیستم. مخصوصا که از کودکیم عکسهای کمی وجود دارد و این یک خلا بزرگ در زندگیم است. اما واقعا با گسترش دوربینهای دیجیتالی که به سختی می‌شود عکسهایشان به میزان کیفیت فوق‌العاده این دوربین‌ها، عالی چاپ کرد شاید دیگر باید آلبومهایمان را برای عکسهای قدیمی‌تر نگه داریم.

این آلبومهای دیجیتال می‌توانند یک هدیه فوق‌العاده عالی برای والدین شما باشند. کافی است مموریتان را وارد ورودی مخصوص این دوربینها کنید تا آنها را با کیفیتی فوق‌العاده و با جلوه‌های سینمایی خاصی برای شما نشان دهند. تصور کنید یک چنین آلبومی روی میز کار پدرتان باشد و تصویر دوست داشتنی شما یا دیگر فرزندانش را ببیند. مطمئن باشید این هدیه را همیشه دوست خواهد داشت.

قیمت : ۱۱۰ دلار


کیت‌های بوکه
عکس زیر را ببینید. بوکه برای عکاسان حرفه‌ای یک چیز خیلی پیش پا افتاده است و با لنزهای خوب بوکه‌های خوبی می‌گیرند. برای این کار لنزهای نسبتا خوبی نیاز است. این عکس نمونه‌ای از یک بوکه است.

اما با بهترین لنزها هم گرفتن بوکه‌هایی با اشکال فانتزی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد. کیت بوکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بوکه‌های بامزه‌ای مثل پروانه و علامت بلندگو بگیرید! این تصویر را که ببینید کاملا قابل حدس است که چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید این مجموعه ۲۱ عددی را حتی به دوستان حرفه‌ای خود هدیه بدهید. احتمالا آنها هم مشابه آن را ندیده‌اند 🙂

قیمت : ۲۰ دلار


گوریلا پاد
عکاسی از حیاط وحش یک مشکل خیلی ساده دارد. این که حیوانات علاقه‌ای ندارند که عکسشان را بگیریم. این مسئله عکاسی از بعضی موجودات را واقعا مشکل می‌کند. سه‌پایه‌هایی مانند شکل زیر می‌تواند قلب هر عکاس حیات وحشی را به تپش بیاندازد.
این لنزها که می‌شود به هر جایی که یک گوریل آویزان می‌شود آویزانشان کرد، اصطلاحا به نام گوریلا پاد خوانده می‌شوند. پایه‌های آنها را می‌توانید دور هر چیزی حلقه کنید و به خاطر کیفیت آنها خیال‌تان راحت باشد که بلایی سر دوربین گرانقیمت‌تان نمی‌آید. حالا می‌توانید با خیالی راحت آن طرف بایستید و با ریموت کنترل از حیوانات خجالتی عکس بگیرید. اگر دور و برتان فردی خودشیفته می‌شناسید توصیه می‌کنیم یکی از این سه پایه‌ها را برایشان تهیه کنید تا زحمت گرفتن سلف پرتره ( عکسهایی که عکاس از خودش می‌گیرد ) را خودش به دوش بکشد.

قیمت : ۲۰ تا ۱۱۰ یورو


اصلاح کننده نور فلاش
نور شدیدی که از دوربینهای دیجیتال ساطع می‌شود همواره هم خوب نیست. مشهورترین پدیده حاصل از فلاش، قرمزی چشم است. تمرکز نیافتن نور در کادر عکس یا سایه‌هایی که ایجاد می‌شود واقعا می‌تواند کیفیت کار هر عکاسی را پایین بیاورد.

نمونه‌ای که در بالا می‌بینید یک افزونه است که به فلاش خود دوربینهای DSLR اضافه می‌شود و کمک می‌کند فلاشهای نه چندان قدرتمند دوربین، مانند یک فلاش اکسترنال و خوب در خدمت عکاس باشد. نمونه زیر به خوبی یکی از قابلیتهای این افزونه را در گرفتن عکسهایی با رنگهای گرم نشان می‌دهد.

قیمت : ۳۰ دلار


دوربین ضد آب
شما جرئت می‌کنید دوربین چند میلیون تومانی‌تان را موقع ورزشهایی مثل قایقرانی و کوهنوردی و اسکی و شنا با خودتان همراه ببرید؟ اجازه بدهید بگویم وضع مالی شما خیلی خوب، که چه بسا فوق‌العاده است!
گذشته از این که دوربینهای ضدآب یا دوربینهایی که در شرایط سختی چون محیطهای خیلی مرطوب و یا سرد درست کار کنند واقعا گران هستند، به علت حوادث بسیار زیادی که آنها را تهدید می‌کند واقعا کارآمد نیستند.

دوربینی که در عکس می‌بینید نه تنها عکاسی می‌کند ( با ۱.۳ مگاپیکسل در حالی که تا ۵MP هم بهتر می‌شود ) با کیفیت VGA و با ریت ۲۰ فریم در ثانیه فیلم هم می‌گیرد. اما دو ویژگی آن را فوق‌العاده می‌کند. قیمت و ضدآب بودن. شما می‌توانید ۳۰ متر پایینتر از سطح آب هم از آن استفاده کنید.

قیمت : ۳۵ دلار


کیسه ضدآب برای لنز
درست است که دوربین ضدآبی که معرفی کردیم واقعا کاراست اما نه برای عکاسی حرفه‌ای و با کیفیت بالا. حتی اگر دوربینهایی مانند ۵D داشته باشیم که خیلی در مقابل رطوبت حساس نباشد ولی ترس از خراب شدن لنز اجازه نمی‌دهد که عکاسی درستی داشته باشیم.
این کیس هر چند خیلی قیمت ارزانی ندارد اما مسلما برای عکاسان، مخصوصا عکاسان طبیعت و ورزشی و علمی یک نعمت فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت : ۱۴۰ دلار


کتاب نگه‌دار
توی این کتابخانه‌ها این کتاب نگه‌دارهایی را دیده‌اید که برای نگه داشتن ردیف کتابها استفاده می‌شود؟ همان‌هایی که در آخر ردیف کتابها می‌گذارند تا در طبقه خودشان نریزند. به دلایل نامشخصی از آنها بسیار خوشم می‌آید. حالا تصور کنید بخواهم کتابهای عکاسیم را در طبقه خودشان مرتب و منظم نگهداری کنم. چه کتاب نگه‌داری را توصیه می‌کنید؟ من فکر میکنم Vintage Camera Bookends یک پیشنهاد عالی است برای کتابخانه عکاسی شما. چیزی است که واقعا دکوراسیون خانه شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

قیمت : ۶۵ دلار


دوربین‌های مدل ( ماکت )
حالا که صحبت از دکوراسیون شد بد نیست این مدلهای دوربین عکاسی را ببینید. این مدل‌ها که یک ششم یک دوربین واقعی هستند واقعا بسیار ظریف و دقیق ساخته‌اند و تمام دکمه‌ها و چرخ دهنده‌ها و خلاصه همه چیز آن دقیقا در جای درست قرار گرفته است.

اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فلش مموری ( USB ) به شکل دوربین

.

صحبت از ماکتها شد, بد نیست این ماکت را هم ببینید. این دوربین که در یک سایز مینیاتوری ساخته شده است لنزی با خود دارد که می تواند برای شما یک USB Drive بسیار شکیل هم باشد. نوع ۴GB آن اگر چه از فلش مموری‌های این روزها خیلی گران‌تر است اما می‌تواند هدیه خوبی باشد.

قیمت : ۳۵ دلار


آی فای. یک مموری سریع مجهز به وای فای
تصور کنید دوست‌تان در یک مجلس عروسی ناگهان متوجه می‌شود که حافظه دوربینش پر شده است و وقت هم ندارد که عکسهای روی مموری را روی کامپیوتر امنی بریزد. فکر می‌کنید چه چیزی بیش از همه خوشحالش می‌کند؟

اگر دوست شما چنین حافظه‌ای داشته باشد می‌تواند به سرعت و بدون نیاز به وصل کردن مموری به لپ‌تاپ، مستقیما و به سرعت عکسها را از روی حافظه روی نوت‌ بوک ، موبایل یا هر نوع وصل دارای وای فای بریزد و در همان حال به دوباره عکس گرفتن بپردازد. البته قیمت این مموری‌ها شاید شما را از فکر خرید بیاندازد.

قیمت : ۵۰ تا ۱۰۰ دلار


اکانت فلیکر پرو
دوست شما یک عکاس حرفه‌ای است؟ پس احتمالا یک اکانت فلیکر دارد. فلیکر یک شبکه اجتماعی از هزاران هزار عاشق عکاسی است. اگر می‌خواهید دوست شما به فضایی بی‌نهایت برای عکسهایش داشته باشد و بتواند با هزاران عکاس فوق‌العاده تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد و از آنها بیاموزد می‌توانید یک اکانت پروی فلیکر برای او تهیه کنید. قیمت مناسب این هدیه در کنار ارزش بالای آن باعث می‌شود از نظر بالا بردن سطح عکاسی، باعث می‌شود این هدیه را به عنوان بهترین هدیه این لیست دوست داشته باشم.

قیمت : ۲۵ دلار


دوربین حرفه ای مینی

و اما یکی از جذاب ترین هدیه ها برای آنهایی که عاشق عکاسی و دوربین هستند این دوربین است.این دوربین حرفه ای که تنها یک ششم سایز دوربین واقعی هست با دقت بسیار بالایی از روی عمو زاده خود با سایز واقعی ساخته شده که ظرافت به کار رفته در آن شما را مجذوب خود میکند.

این دوربین زیبای SLR به همراه سه لنز قابل تعویض ارائه می شود . اگه شما هم از آن خوشتان آمد می توانی باقیمت استثنایی آن را تهیه کنید و به کلکسیون خود اضافه کنید و یا اگر شما دوستی دارید که مدل دوربینش وجود دارد حتما توصیه می‌کنم یکی از اینها را به او هدیه بدهید چون در اینجا نه تنها یک بادی خالی، بلکه سه لنز عالی هم خواهید داشت. دوست شما می‌تواند هر کدام از این سه لنز را بر روی بادی سوار کند. مانند دوربین واقعی خودش.

قیمت : ۲۸ دلار


فکر می‌کنم شما هم در دور و برتان پی یک عکاس می‌گردید که با این هدیه‌ها خوشحالش کنید بس که جذاب هستند. شاید هم چندتایی را برای خودتان پسندیده‌اید. اگر این طور است خیلی خوشحالم.
اما اگر هدایای بهتری سراغ دارید، خوشحال می‌شوم که به ما هم بگویید. شاید خواستیم برای خود شما بخریم

 .

۰

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!

منبع: hongkiat در یک فتحی


پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا