دانلوددیگر نرم افزارهاعمومیمعرفی نرم افزارهانرم افزارهای کار روی عکس

نرم افزار ساخت تصاویر اچ دی Photomatix Pro 4.1.3

بی شک اگر از کاربران حرفه ای اینترنت بوده باشید تصاویر زیبا و بعضا خارق العاده ای را از مناظر طبیعی و … دیده که سبک نور پردازی و ترکیب رنگ ها به صورت کاملا زنده ای می باشد که کمتر اینگونه تصاویر را در جاهای دیگر دیده اید، به این گونه تصاویر، تصاویر HDR گفته می شود. برای بسیاری از کاربران حتما این سئوال پیش آمده که اینگونه تصاویر فوق العاده چگونه بوجود آمده یا شکل گرفته که در جواب می توان این گونه بیان نمود که اینگونه تصاویر از ترکیب ۲ یا چند تصویر از یک منظره که در فواصل زمانی خاصی گرفته می شوند تشکیل می شود که این یک راه طبعی است و با وجود کامپیوتر ها و نرم افزار های قدرتمند می توان با یک تصویر خاص و با کم و زیاد کردن ترکیبات رنگی و ترکیب آنها اینگونه تصاویر را بوجود آورد.
اگر شما هم دوربین دیجیتال عکاسی دارید از نرم افزار Photomatix Pro استفاده کنید. این نرم افزار مخصوص ویرایش تصاویر و تنظیم نور فلش عکاسی و… با امکانات فراوان می باشد.

HDRsoft Photomatix Pro نرم افزار قدرتمند و بسیار کاربردی در زمینه ی ویرایش حرفه ای تصاویر می باشد ، این نرم افزار دارای ابزارهای متنوعی برای ساخت عکس‌های HDR است و شما در آن می توانید در یک محیط بسیار انعطاف پذیر و حرفه ای عکس های HDR خود را ساخته و به راحتی از آنها بهره ببرید از ویژگی های بارز این نرم افزار می توان به انطباق بهتر تصاویر، پردازش دسته ای، کاهش آثار جانبی در تصاویر HDR، امکان Preview، نوردهی در قسمت های مختلف و…اشاره کرد ، با توجه به ویژگی های اشاره شده می توان این نرم افزار یکی از بهترین ابزارها برای ساخت عکس های HDR دانست
قابلیت های کلیدی نرم افزار  HDRSoft Photomatix :
– امکان Preview بهتر در هنگام Tonemapping
– قابیلت انطباق بهتر تصاویر
– توانایی کاهش آثار جانبی در تصاویر HDR
– امکان کار سریعتر با فایل های بزرگ
– قابلیت ذخیره سایه روشن ها
– توانایی کاهش نویز
– امکان ساخت تصاویر برفی
– قابلیت پردازش دسته ای
– قابلیت Exposure Blending: در این حالت به سهولت می‌توان بدون ساخت تصاویر HDR‌ واقعی، تنها ترکیبی از قسمت های مختلف نوردهی، در عکس‌های مختلف ایجاد کرد.
– و …

بررسی چند ویژگی این نرم افزار

– یکی از بهبود‌هایی که در نسخه اخیر نرم‌افزار رخ داده است، سهولت انتخاب مناطقی است که در روند Deghosting اصلاح می‌گردد. همان‌گونه که می‌دانید اختلال ghost در عکس‌های HDR شایع است و بعلت حرکت اجسام هنگام تهیه عکس‌های مورد نیاز، ایجاد می‌گردد. نرم‌افزار فتومتیکس در گذشته این اِشکال را به صورت خودکار رفع می‌کرد اما در نسخه‌های جدید خود این امکان را فراهم کرده است که عکاس بتواند منطقه مورد نظر را انتخاب و توسط یکی از فریم‌ها جایگزین نماید. برای این منظور در صفحه اول تنظیمات موقع وارد کردن عکس‌ها باید گزینه With selective deghosting tool انتخاب گردد:

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_3.18.20_PM.jpg

 

و سپس در صفحه تنظیم منطقه مختل، انتخاب با ماوس انجام شده و سپس فریم مورد نظر به نرم‌افزار اعلام شود تا جایگزینی انجام گردد. که این فرآیند انتخاب در نسخه اخیر سهل‌تر شده است.

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_3.21.35_PM.jpg

 

 

 

-گاهی در مرحله Tone mapping اختلالاتی در عکس مشاهده می‌شد که علیر‌غم همه تنظیم‌ها، امکان رفع آن‌ها میسر نبود. مثلاً رنگ‌های غیرطبیعی یا نویز و موارد دیگر. در نسخه جدید در هنگام Tone mapping امکان انتخاب منطقه مختل و جایگزینی آن توسط یکی از فریم‌های اصلی فراهم شده است. کافیست Selection mode را انتخاب کرده، منطقه مورد نظر را علامت بزنید و سپس آن را با یکی از فریم‌های اصلی جایگزین کنید.

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_3.23.04_PM.jpg

 

 

 

-تغییراتی در کنترل‌های Tone mapping ایجاد شده است. کنترل micro-contrast توسط کنترل Detail contrast جایگزین شده است که به نظر می‌آید تنها یک تغییر نام است. همچنین چیدمان سایر کنترل‌ها تغییر کرده است به صورتی که کنترلهای اصلی تنظیم روشنایی در یک قسمت و کنترلهای مربوط به تنظیم Detail و کنتراست در یک قسمت قرار گرفته‌اند تا فهم کاربری آن‌ها توسط کاربر بهتر صورت گیرد.

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_3.29.53_PM.jpg

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_3.30.09_PM.jpg

 

 

 

– همان‌گونه که می‌دانید در این نرم‌افزار امکان Tone mapping به دو روش مهیاست که یکی از آن دو، Exposure Fusion است. سرعت این روش در نسخه اخیر بهبود پیدا کرده است و نیز در قسمت Fusion-adjust کنترل Sharpness نیز اضافه شده است که باعث شده است بتوان کنترل بهتری بر نتیجه این فرآیند داشت.

 

-اگر از سه‌پایه استفاده نکرده باشید و عکس‌های تهیه شده برای HDR با یکدیگر منطبق نباشند، نرم‌افزار می‌تواند به صورت خودکار آن‌ها را بر هم منطبق نماید. که این روند یا به صورت جابجایی ساده بین فریم‌هاست و یا می‌تواند حتی چرخش و پرسپکتیو را نیز اصلاح کند. در نسخه اخیر این امکان به کاربر داده می‌شود که خود انتخاب نماید که تفاوت پرسپکتیو نیز بین فریم‌ها اصلاح شود یا خیر.

 

Screen_Shot_2011_10_28_at_2.50.22_PM.jpg

 

 

 

– ویژگی‌های کوچک دیگری نیز در نسخه اخیر دیده می‌شود. مثلاً امکان تعیین محلی که فایلهای موقت کاری نرم‌افزار در آنجا ذخیره شوند (قبلاً مشخص نبود که این فایلهای موقت در کجای هارد قرار می‌گیرند) و یا می‌توان با کلیک دوتایی بر روی کنترل‌ها، آن‌ها را به وضعیت پیش‌فرض خود بُرد.

 

اخیراً نسخه ۴.۱.۳ نیز منتشر شده است که برخی از باگ‌های نرم‌افزار در آن رفع شده است و سازگاری با فایل RAW دوربین‌های جدید نیز فراهم گشته است.


If you have ever photographed a high contrast scene, you know that even the best exposure will typically have blown out highlights and flat shadows.

Photomatix offers two ways to solve this problem:

–  Exposure Blending: Merge differently exposed photographs into one image with increased dynamic range.
–  Tone Mapping: Reveal highlight and shadow details in an HDR image created from multiple exposures. The tone mapped image is ready for printing while showing the complete dynamic range captured.

Features:

Photomatix Pro is a stand-alone program that runs on Mac OS X and Windows 98/Me/2000/XP/Vista. The Tone Mapping tool is also available separately as a plugin compatible with Photoshop CS2.

The benefits of using Photomatix Pro include:
–  Saving on lighting equipment
Given that most digital cameras can auto-bracket at different exposures, you do not need to acquire expensive lighting equipment -and carry it- when shooting high contrast scenes. Just enable Auto Exposure Bracketing, and let Photomatix merge your photos into an image with extended dynamic range.

–  Saving time in post-processing
Photomatix Pro is designed for productivity — automatic blending, unlimited stacking, easy comparison of results and batch processing save hours of masking and layers work in image editing programs.

–  Taking advantage of your 32-bit images
Have you created a 32-bit HDR image in Photoshop CS2 and could not get a good HDR conversion? The Photomatix Tone Mapping tool may help. See how it compares to Photoshop CS2 HDR conversion.

–  Great pictures on cloudy days
Shadowless hazy sunlight or an overcast sky usually results in dull-looking photographs. The tone mapping tool of Photomatix Pro can turn them into great-looking images. Check this image as example.

–  Noise reduction
The Exposure Blending functions of Photomatix Pro merge any number of bracketed photos — this process is equivalent to image stacking, which tends to reduce noise in the resulting image.

–  Well exposed panoramas
A panoramic scene is almost always a high contrast scene — you can’t limit your view to areas with the same brightness when shooting a 360-  panorama. By taking views under several exposures and processing them in Photomatix Pro, you can create a panorama that will show details in both the dark and bright areas of the scene.


لینک دانلود:

[member]

دانلود نسخه ۶۴ و ۳۲ بیتی با لینک مستقیم با حجم ۱۶.۰۶ مگابایت

دانلود نسخه ۶۴ و ۳۲ بیتی با لینک کمکی با حجم ۱۶.۰۶ مگابایت

مشاهده نمونه کار برنامه در  سایت سازنده

[/member]

Photomatix Pro

.

۰

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

 1. با درود و سپاس فراوان
  امشب با این نرم افزار نخستین عکس HDR رو ساختم که ترکیبی از دو عکسه که فروردین امسال گرفته بودم.
  خیلی برام خوش آیند بود و عکس رو میذارم تا دوستان هم ببینند و نظر بدن
  ای بابا ! ظاهرن نمی تونم فایل پیوست کنم !
  حیف شد

  ۰
  1. آرش جان
   عکس HDR که ساختید رو می تونید در گالری سایت که با نام گالری پیک شو و به آدرس picshow.ir که به تازگی راه اندازی شده به نمایش بگذارید. کافیه عضو بشید و از گزینه ارسال تصویر در بالای سایت تصویر خود را با نام خودتون و متن دلخواهتون ارسال کنید
   پس از تایید تصویر شما، لینک داده شده رو در همین مطلب قرار بدید.
   ممنون

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا