معرفی دوربین و متعلقات

قدیمیترین دوربین جهان

اولین دوربین

دوربین عکاسی ۱۷۰ساله ژیرو داگروتیب که توسط یکی از اقوام داگر مخترع عکاسی داگروتیب ساخته شده است به تازگی در حراجی به فروش رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، دوربین ژیرو-داگروتیب (Girox Daguerrotype) اولین دوربین عکاسی جهان که با اهداف تجاری به تولید رسیده است به زودی رکورد قیمت حراج را در جهان خواهد شکست. این دوربین که در گذشته در مالکیت شخصی فردی در آلمان شمالی بوده است به مدت ۱۷۰ سال در بهترین شرایط مورد محافظت قرار گرفته است.
دوربین ابتدایی
این دوربین جعبه چوبی در سپتامبر ۱۸۳۹ توسط آلفونس ژیرو برادر زن لوئیس داگر مخترع فرایند اجرایی عکاسی در پاریس ساخته شده است و می توان امضای داگر را که به منظور اثبات واقعی بودن آن بر روی جعبه ثبت شده است را مشاهده کرد. در حال حاضر تنها چند نمونه دیگر از این نوع دوربینها در سرتاسر جهان وجود دارند که تمامی آنها به اعضای موزه های مختلف تبدیل شده اند.

این دوربین در زمان خود به همراه تمامی تجهیزاتی که برای عکاسی به آن نیاز بود به فروش می رسید. تجهیزاتی مانند جعبه های جیوه و بخار، جوهر پاش، صفحه های مسی نقره اندود و مواد شیمیایی مورد نیاز که روی هم رفته وزنی برابر ۵۰ کیلوگرم داشته اند.
دوربین قدیمی
بر اساس گزارش گیزمگ، قرار است این دوربین در ماه می توسط حراجی Westlicht به حراج گذاشته شود که به گفته این موسسه دوربین داگروتیب می تواند رکورد بالاترین فروش حراجی جهان که در حدود ۵۷۶ هزار یورو بوده است را بشکند. قیمت پایه فروش این دوربین در حدود ۲۰۰ هزار یورو است اما انتظار می رود با قیمتی در محدوده ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار یورو به فروش برسد. پیدایش عکاسی در جهان نیز مقاله ای مرتبط با این موضوع است.

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!

منبع: :: پی سی فتو ::


پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۲ دیدگاه ها

 1. سلام وب جالبی داری
  کلن دوربین و دوست دارم
  عکس آدمهارو بیشتر از خودشون دوست دارم
  راستی دوست دارم یه شعر وعکس چاپ کنم
  خوشحال می شم اگه اطلاعاتی در موردش دارید بهم بدید
  راستی لینکت می کنم تا بعد

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا