سبک های عکاسیعکسهای دیدنی

راهنمای عکاسی پنینگ + ۲۲ تصویر زیبا با این تکنیک

تکنیک پنینگ (panning) در عکاسی یکی از جذاب ترین تکنیک ها است . در این نوع عکاسی که از سوژه های متحرک عکس گرفته می شود ، سوژه واضح است و به قولی فیکس شده و پس زمینه حالت محو شدگی و کشیدگی پیدا کرده . این نوع تصاویر حس حرکت را در بیننده به وجود می آورد. در این نوع عکاسی بر روی سوژه در حالی که به ما نزدیک می شود تمرکز می کنیم و دوربین را با حرکت وی و همگام با او به حرکت در می آوریم و شاتر را می فشاریم که این عمل باعث فیکس شدن سوژه که می تواند یک ماشین باشد می شود.

panning-photography-tutorial

برای گرفتن این نوع عکسها شما نیاز به مهارت خاصی ندارید و می توانید به آسانی از سوژه عکس بگیرید. در واقع خوب بودن این تصویر به حرکت دست شما و سرعت شاتر بستگی دارد. با ما در این آموزش همراه شوید تا راه بهتر گرفتن یک عکس با شیوه پنینگ (panning) را فرا بگیرید.

۱. آهسته و مداوم

سرعت شاتر شما باید آهسته و کم باشد و سرعت دستتان باید بصورت مداوم، نرم و یکنواخت باشد. سعی کنید سرعت حرکت دستتان را با سرعت سوژه طبیق دهید. معمولا سرعت شاتر را روی ۱/۲۰۰م ثانیه یا کمتر (آهسته تر) تنظیم می کنند. این بستگی به سرعت حرکت مثلا ماشین (سوژه) دارد. اگر زیاد بود شما می توانید سرعت بیشتر از ۱/۲۰۰م ثانیه و اگر کمتر بود می توانید سرعت را حتی تا ۱/۴۰م ثانیه هم کم کنید.

۲. سرعت بیشتر شاتر مساوی است با واضح تر شدن سوژه

اگر می خواهید عکستان وضوح بیشتری داشته باشد می توانید سرعت شاتر را بیشتر کنید تا زمانی که حس حرکت در تصویر (کشیدگی تصویر) از بین نرود.

هرچه بیشتر تمرین کنید و سوژه سرعت کمتری داشته باشد شما با استفاده از سرعت شاتر می توانید تصاویر بهتری خلق کنید که حس حرکت بیشتری را منتقل می کند.

۳. نگه داشتن موضوع در کادر

همیشه سعی کنید طوری دست خود را حرکت دهید که سوژه در یک قسمت کادر قرار گیرد . این کار وضوح بیشتر موضوع را به دنبال دارد. این را بدانید که سرعت کمتر سوژه کار را راحت تر می کند و هرچه سرعت آن بیشتر باشد کار سخت تری را در پیش رو دارید. سعی کنید برای شروع سوژه ای با سرعت کمتر انتخاب کنید و پس از تمرین زیاد به سراغ سوژه های سریع تر بروید. می توانید در یک روز آفتابی دوربین خود را بردارید و به کنار خیابان بروید و به تمرین بپردازید.

امیدوارم این آموزش به شما در گرفتن عکس از سوژه های متحرک کمک کرده باشد. اگر این مطلب را استفاده کردید حتما عکس های خود را از طریق ایمیل iranakasi[at]outlook.com برایمان ازسال نمایید و نظر خود را برایمان ارسال کنید.در زیر ۲۲ نمونه فوق العاده از عکسهای گرفته شده با این تکنیک بی نظیر برایتان آماده کرده ایم که امیدوارم از آن هم لذت ببرید.

 

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!

توضيحات نوشته به زبان اصلي

    Tips for Panning Photography

    Panning is a photography technique that “freezes” a moving subject while adding motion blur to the background, giving the viewer a distinct sense of movement in the image. Here are some tips on creating great panning shots:

     


پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا