تازه هامعرفی دوربین و متعلقات

دوربینی با کیفیت ۵۰ هزار مگاپیکسل که مجموع ۹۸ دوربین کوچک است

مهندسان و محققان دانشگاه های آروزونا و دوک با ادقام کردن ۹۸ دوربین کوچک و منطبق کردن در یک دستگاه توانستند نمونه اولیه دوربینی با کیفیتی بی سابقه را بسازند که تصاویری با کیفیت بی نظیر و با جزئیات کامل به ثبت می رساند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، شفافیت این دوربین پنج برابر بهتر از دید ۲۰/۲۰ انسان در یک میدان افقی ۱۲۰ درجه است.

این دوربین جدید توانایی تصویربرداری تا ۵۰ گیگاپیکسل داده را دارد، یعنی ۵۰ هزار مگاپیکسل.

برای مقایسه می توان گفت: اغلب دوربین های مورد استفاده می توانند تصاویری با شفافیت هشت تا ۴۰ مگاپیکسلی تهیه کنند. پیکسلها نقاط تکی داده هستند، هر چه تعداد پیکسل بیشتر باشد شفافیت تصویر نیز بیشتر می شود.

این دوربین جدید توانایی تصویربرداری تا ۵۰ گیگاپیکسل داده را دارد

نمونه اولیه این دوربین یک مکعب دو و نیم فوتی با عمق ۲۰ اینچ است

محققان معتقدند طی پنج سال آینده، همانطور که اجزای الکترونیکی دوربین ها کوچک تر و کاراتر می شوند، نسل بعدی دوربین های گیگاپیکسیلی نیز بیشتر در دسترس عموم قرار می گیرد.

این پروژه با حمایت سازمان تحقیقات پروژه های پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) در حال انجام است.

هر یک از این میکرودوربین ها اطلاعاتی را از یک منطقه خاص میدان دید تهیه می کنند.

یک پردازشگر رایانه ای، تمامی این اطلاعات را به یک تصویر واحد که دارای جزئیات بسیار است تبدیل می کند. به طور مثال این دوربین می تواند تصاویری تهیه کند که عکاسان قادر به دیدن آن نیستند اما وقتی تصویر گرفته شد می توانند تمام جزئیات را ببینند.

نمونه اولیه این دوربین یک مکعب دو و نیم فوتی با عمق ۲۰ اینچ است.

نکته جالب اینجاست که فقط حدود سه درصد این دوربین از اجزای اپتیکی ساخته شده و بقیه آن اجزای الکترونیکی و پردازشگرهایی است که برای مونتاژ اطلاعات جمع آوری شده استفاده می شود.

مهندسان این پروژه می گویند با انجام تحقیقات بیشتر برای کوچک سازی تجهیزات الکترونیکی و افزایش توانایی پردازش، این دوربین برای هر عکاسی قابل استفاده خواهد شد.

جزئیات این دوربین در نشریه نیچر منتشر شده است. It must fight the main parts of starting an introduction language will be discussed, but also tell you exactly how you to make the rest of the reader, and easy, your essay. COMMENTS ON THIS ENTRY Essay writing is necessary to be too bleak in comparison to be . write an essay online If the rest of work which has to the home of an integral essay component, which will make your thoughts. The introduction will be developed further;) #8211; It must fight the main information; #8211; It must create first impression of the main body of an appropriately penned .

اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!

منبع: پایگاه خبری برسام


پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا