اخبار سایتتازه هاعمومی

موفقیت احمد ریحان در جشنواره آساهی شینبون ژاپن

 جشنواره آساهی شینبون با ۷۲ سال قدمت ،معتبر ترین جشنواره آسیا و یکی از مهم ترین و با ارزش ترین جشنواره های جهان بوده که توسط  موسسه انتشاراتی آساهی شیمبون برگزار می شود. این موسسه در ژاپن دارای روزنامه ای با تیراژ ۱۵ میلیون نسخه در روزاست  و کانن را نیز بعنوان حامی مالی در کنار خود دارد.

امسال نیز این جشنواره به مانند هر سال پذیرای عکاسان بزرگی از سر تا سر جهان بود و هزاران عکس به دبیرخانه این جشنواره رسید که ایران با ۱۶۴۷ عکس بعد از هند، فعال ترین حضور را در این جشنواره داشت. کانون عکاسان اصفهان نیز با ۱۵۰ اثر از ۲۴ عکاس در این جشنواره حضوری پر رنگ داشت.این جشنواره، از بین انبوه عکس های رسیده،  ۸۰ عکس را در بخش بین الملل انتخاب کرد تا برای برپایی نمایشگاه بزرگ آساهی شیمبون از آنان استفاده نماید و ۳ عکس را نیز بعنوان عکس های برتر این جشنواره (بطور مشترک) معرفی نمود.

نوشته های مشابه

در میان ۸۰ عکس پذیرفته شده در این جشنواره  نام ۷ عکاس هنر مند دیگر از ایران به نام های علیرضا عطاریانی، داوود عاملی، امیر حسین حدادیان، برنا قاسمی، فرید ثانی، قدیر وقاری شورچه و حمید سلطان آبادیان به چشم میخورد.

قابل ذکر است  احمد ریحان  در یازدهمین دوره جشنواره آل ثانی قطر  با عکس “میم مثل مادر” عنوان بهترین عکس رنگی چاپ شده در حوزه خاور میانه در بخش احساسات و مدال طلای فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) همراه با ۱۵۰۰دلار و  افشین آذریان از دیگر عکاسان خوب کانون عکاسان اصفهان  با عکس “پل”  عنوان بهترین عکس سیاه و سفید چاپ شده در حوزه خاور میانه و در بخش احساسات  با  مدال طلای فیاپ همراه با ۱۰۰۰ دلار را کسب کنند.

دیگر عکاسی خوب هموطنمان،” محمد گلچین هم حضوری موفق در این جشنواره داشت و با اثری بنام “همکلاسی” بهترین عکس دیجیتال منطقه خاور میانه در بخش آزاد و مدال طلای فیاپ را کسب نمود.

 

منبع: وبسایت جشنواره آساهی – شیمبون (ژاپن) + +.

.

يک فنجان قهوه مهمان شما! اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد آسان ، سریع و مطمئن!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا