اخبار سایتاخبار سایت های دیگرعمومی

جلسه رونمایی کتاب راهنمای جامع عکاسی در کانون عکس اصفهان

در این آشفته بازار کتاب ، و فقر شدید کتابهای عکاسی، به چاپ رسیدن کتاب راهنمای جامع عکاسی توسط استاد رضانور بختیار اتفاق ارزنده و قابل توجهی است. استاد بختیار پیشکسوت عکاسی ایران و اصفهان که حق بسیار بر گردن عکاسی دارد این کتاب را در ۱۴۸ صفحه مصور تالیف کرده و تجربیات سالیان خود را در اختیار نسل جوان و نوآموزان هنر عکاسی قرار داده است. از رو کانون عکس اصفهان بر خود واجب میبیند که آیین رونمایی این کتاب را برای احترام به استاد و جامعه عکاسی و هچنین جامعه نشر و چاپ کتاب برگزار کند تا ضمن قدردانی از دست اندرکاران این امر خطیر ، کتاب نیز به اهل آن معرفی گردد.

کتاب راهنمای جامع عکاسی توسط انتشارات معتبر فرهنگ معاصر آماده سازی شده است و تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و در قطع خشتی به بازار عرضه شده است. ویراستاری کتاب توسط نویسنده برجسته ادبیات ایران و شهرمان آقای محمد رحیم اخوت صورت گرفته و کتاب به خاطره زنده یاد احمد مایل افشار تقدیم شده است. از نکات قابل تامل در این کتاب این است که تمامی عکسهای این کتاب مصور تالیفی میباشد.

 

رضا نور بختیار ۲۵ دی ماه ۱۳۲۰ در اصفهان متولد شد. وی دوران متوسطه را در دبیرستان سعدی به پایان رساند و برای آموزش عکاسی عازم انگلستان شد. او درکالج چاپ و هنرهای گرافیکلندن به آموختن عکاسی پرداخت و در سال ۱۳۴۵ به ایران بازگشت و به عکاسی حرفه ای در زمینه صنعتی، هنری و تبلیغاتی پرداخت. نور بختیار با نشریات متعدد عکاسی نیزهمکاری کرد و در دانشگاه های مختلف هنر به تدریس عکاسی پرداخت. حاصل فعالیت های هنری وی چندین کتاب تصویری با موضوعات معماری، هنروصنعت اصفهان و مناظرزاینده رود و … است.

 

، ایشان ترجمه مقاله های مختلف هنرعکاسی را نیزبه عهده داشته و نمایشگاه های متعددی نیزدرداخل وخارج ازایران برپا کرده است. او عضو انجمن عکاسان حرفه ای ایران و انگلستان (BIPP) است.

جلسه رونمایی کتاب روز سه شنبه  ۸ آذر ۹۰ در سالن آمفی تاتر مجتمع فرهنگی – هنری فرشچیان واقع در انتهای خیابان توحید روبروی پل آذر ساعت ۴:۳۰  بعد از ظهر برگزار میشود.

 .

.

يک فنجان قهوه مهمان شما! اگر از اين نوشته لذت برديد براي رفع خستگي ما ، يک فنجان قهوه مهمانمان کنيد!پشتیبانی توسط پیامک به 50001070100005
کسب درآمد آسان ، سریع و مطمئن!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. کتاب مذکور را بنده با توجه به نوشته فوق خریداری کردم ، با احترام به پیشینه و هنر آقای نور بختیار متأسفانه ایشان ، ذره ای از روحیه بالای شما در اشاعه و نشر هنر و فن عکاسی برخوردار نیستند ، فرهنگ ایرانی می گوید اگر شما در حرفه و فنی استاد شدید به شاگردان خود نباید اصول را یاد بدهید بلکه نو آموزان همان مسیر شما را دوباره باید طی کنند تا به نقطه کنونی شما برسند ، به دو دلیل یکی زحمات شما را درک کنند و دیگر آنکه رقیب نباید ایجاد کرد ! درصورتی که اگر میخواهیم فن و هنر (عکاسی) در این مرز وبوم که سرشار از سوژه های بکر میباشد ، رشد کند باید کمک کرد تا نسل جدید از حصار و ترمز اصول اولیه و راه طی شده رهایی پیدا کنند ، تا در مقابل هنر دیگران دست به دهان نمانیم !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا